
ДЛЯ ВСІХ, ХТО ПРИБУВАЄ В УЗБЕКИСТАН, ЗНЯТІ ВСІ ОБМЕЖЕННЯ, ПОВ'ЯЗАНІ З ПАНДЕМІЄЮ КОРОНАВІРУСУ.
Відповідно до рішення Республіканської спеціальної комісії, з 10 червня 2022 року буде знято тимчасові обмеження, пов'язані з коронавірусом, на в'їзд до Узбекистану повітряними коліями, прикордонними залізничними станціями та прикордонними пунктами пропуску.
У зв'язку з цим скасовуються правила, які вимагають від іноземних туристів надавати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, експрес-тест на антигени на коронавірус та сертифікат або паспорт про вакцинацію.
Комісія врахувала динаміку поширення коронавірусу в Узбекистані, кількість госпіталізованих та виписаних хворих, позитивну зміну кількості громадян, які перебувають на карантині, а також епідеміологічну ситуацію в республіці, рекомендації ВОЗ та Міністерства туризму та культурної спадщини.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОРЯДОК В'ЇЗДУ ДО РЕСПУБЛІКИ УЗБЕКИСТАН
Громадяни іноземних держав, які в'їжджають до Республіки Узбекистан, не зобов'язані здавати ПЛР-тест або експрес-тест на антиген на коронавірусну інфекцію за наявності у них чинного сертифіката або паспорта про вакцинацію (з електронним QR-кодом).
Від відвідувачів, які не мають сертифікату або паспорта вакцинації, потрібно пред'явити результат ПЛР-тесту (з електронним QR-кодом) або негативний тест на антиген на прикордонному пункті пропуску не менше ніж за 72 години до відвідування країни.
При цьому дітям до 12 років не потрібна наявність сертифікату або паспорта про вакцинацію, результат тесту ПЛР та експрес-тесту на антиген.
ГАРЯЧИЙ РИНОК. ЯК УКРАЇНСЬКІ КОМПАНІЇ ПІДКОРЮЮТЬ УЗБЕКИСТАН І ЧОМУ ЦЯ КРАЇНА СТАЛА ЗРУЧНОЮ ДЛЯ БІЗНЕСУ
Стаття опублікована у № 5 журналу НВ від 10 лютого 2022 року
«Узбекистан зараз — як Україна 20 років тому», — зізнається Давид Долганов, директор із розвитку української алкогольної компанії Global Spirits в цій центральноазійській країні.
Українські компанії, як і інвестори з усього світу, сьогодні спрямовують свої погляди в бік Узбекистану, щоб долучитися до країни, що саме пішла вгору. З-поміж усіх країн, що відносять до умовного пострадянського світу, його економіка сьогодні вважається найдинамічнішою. За оцінками рейтингової агенції Fitch, ВВП країни торік збільшився аж на 6,2 %, а в 2022—2023 роках зростатиме в середньому на 5,7 %. Це краще за сусідів і набагато істотніше, ніж зростають економіки багатьох європейських країн.
ROZETKA ПЛАНУЄ РОЗВИВАТИСЯ В РЕГІОНАХ УЗБЕКИСТАНУ
Найбільший український онлайн-маркетплейс Rozetka планує розвиватися в регіонах Узбекистану, а також розробляє модель кросборду, який дасть змогу продавати товари з українського сайту узбецьким клієнтам і навпаки, повідомив засновник та співвласник компанії "Розетка.Уа" Владислав Чечоткін.
"Вже якийсь час Rozetka працює в Узбекистані. Як завжди, я дуже обережний у прогнозах, але, схоже, ринок цієї 35-мільйонної країни дуже живий і ми розвиваємося навіть швидше, ніж планували. У Ташкенті вже працюють дві точки видачі товарів, діє безкоштовна кур'єрська доставка.
Плануємо відкрити ще чотири точки та йти в регіони - бачимо великий запит від Самарканда, Намангана, Андижана, Бухари та Фергани", - написав він на своїй сторінці у Facebook.
ВВП УЗБЕКІСТАНУ ВИРОС МАЙЖЕ НА 7% З ПОЧАТКУ РОКУ
За підсумками трьох кварталів року ВВП Узбекистану зросла на 6,9%, за весь рік зростання прогнозується на рівні 6,5-7%.
Попередні статистичні дані за підсумками 9 місяців поточного року свідчать про зростання валового внутрішнього продукту на 6,9 відсотка.
За цим періодом створено 338 тисяч додаткових робочих місць. Близько 77 тисяч нових суб'єктів підприємництва розпочали свою діяльність. Обсяг інвестицій становив 32% до ВВП.