
ОБНОВЛЕНА КОНСТИТУЦІЯ ВИЗНАЧАЄ МАЙБУТНІЙ РОЗВИТОК УЗБЕКИСТАНУ
Фаніль Кадиров, заступник директора Міжнародного інституту Центральної Азії.
Відповідно до рішення Конституційного суду Республіки Узбекистан 30 квітня поточного року відбудеться всенародний референдум щодо проекту Конституційного закону Республіки Узбекистан «Про Конституцію Республіки Узбекистан».
Питання необхідності конституційної реформи вперше було порушено Президентом Шавкатом Мірзійоєвим у своїй інавгураційній промові 6 листопада 2021 р. Пізніше, у привітанні з Днем Конституції (грудень 2021 р.) та в Посланні Олій Мажлісу та народу Узбекистану(грудень 2022 р.) Глава держави більшдетальновиклав запропоновані зміни.
Ключова суть конституційної реформи полягає в необхідності гармонізації Основного закону з сучасними реаліями суспільства, які послідовно проводять реформи, і, найголовніше, створення міцного правового фундаменту для побудови Нового Узбекистану.
ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ - НЕДОТОРКАННІ
Мірзаюсуп Рустамбаєв - доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист Узбекистану, член Конституційної комісії.
Оновлення Конституції Узбекистану є життєвою необхідністю, зумовленою еволюційним розвитком держави, і є особливо значущим етапом визначення наступних прогресивних кроків нашого суспільства.
У Конституції у новій редакції передбачаються гарантії, що мають на увазі, що пріоритет особистих прав та свобод людини є найвищим завданням держави.
Через призму цього підходу у проекті Конституції понад 3,5 разів збільшено кількість норм, що стосуються прав людини. Надалі для державних органів та посадових осіб встановлюється конституційне завдання здійснювати свою діяльність виключно на користь громадян.
У КИЄВІ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ КОНСТИТУЦІЙНОМУ РЕФЕРЕНДУМУ В УЗБЕКИСТАНІ
7 квітня поточного року в посольстві Узбекистану в Україні відбувся круглий стіл на тему «Нова конституція Узбекистану – запорука необоротності реформ».
У ході діалогу, були позначені основні особливості нового проекту Основного закону Узбекистану.
Зокрема, було відмічено, що основним пріоритетом конституційної реформи Узбекистану є забезпечення людської гідності, гідності та прав громадян. Проект документу повинен закріпити на рівні Основного Закону принцип соціальної держави, забезпечити необоротність демократичних перетворень, забезпечити подальше зміцнення авторитету країни на міжнародній арені, а також посилити захист прав співвітчизників, які проживають за кордоном.
УКРАЇНСЬКА «ЮРІЯ-ФАРМ» ПРИДБАЛА ФАРМАЦЕВТИЧНУ КОМПАНІЮ В УЗБЕКИСТАНІ ЗА ДОПОМОГОЮ ЄБРР — FORBES.UA
Українська фармацевтична компанія «Юрія-Фарм» придбала узбецьку фармацевтичну компанію «Река-Мед», використавши фінансування в розмірі €10 млн з існуючого кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), йдеться у релізі банку.
Зазначається, що це дозволить «Юрія-Фарм», яка експортує 30% своєї продукції (з яких 15% до Узбекистану), виробляти фармацевтичну продукцію локально для узбецького ринку та вивільнити близько 10% своїх потужностей в Україні для виробництва продукції, що є більш критично важливою для внутрішнього ринку.
УЗБЕКИСТАН ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАЙБІЛЬШИМ ІМПОРТЕРОМ УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
За інформацією українського інформаційного агентства Українські Національні Новини за підсумками 2022 року Республіка Узбекистан посіла перше місце серед споживачів фармацевтичної продукції, що виробляється в Україні. Незважаючи на технічні бар'єри у торгівлі, частка Узбекистану склала 52%.