Summit of the OTS

11 листопада у Самарканді відбулася зустріч лідерів країн-учасниць Організації тюркських держав. Тема саміту - "Нова ера тюркської цивілізації: на шляху до загального прогресу і процвітання". За підсумками засідання прийнято декларацію, спрямовану на подальше розширення багатопланового співробітництва в рамках цієї структури. Раніше організація мала назву Тюркська рада. Вона об'єднує п'ять тюркомовних держав (Узбекистан, Азербайджан, Туреччина, Киргизстан, Казахстан), Угорщина та Туркменістан входять до неї як спостерігачі.

У ході саміту в Самарканді розглянуто питання посилення взаємопов'язаності та розширення взаємодії у галузі туризму, енергетики та сільського господарства. Окрему увагу приділено виробленню ефективних механізмів міжрегіонального співробітництва у сфері науки та освіти, технології та інновацій, інформує прес-служба президента Узбекистану.
«Нема сумнівів у тому, що ми разом вступаємо в абсолютно новий етап розвитку під девізом „Нова ера тюркської цивілізації: на шляху до загального прогресу та процвітання“. Сьогодні всі ми стикаємося зі складними випробуваннями, пов'язаними з наростаючим геополітичним протистоянням, негативними наслідками глобальної економічної кризи та зміни клімату. Тому в нинішній тривожній ситуації нашим країнам дуже важливо визначити спільні підходи та скоординувати зусилля у вирішенні найактуальніших проблем. Ми зможемо подолати будь-які труднощі завдяки дружбі, співпраці та взаємній підтримці», — заявив у виступі перед учасниками зустрічі президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв