EU

Президент Республіки Узбекистан Шавкат Мірзійоєв 18 листопада прийняв Верховного представника Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки, Віце-президента Європейської комісії Жозепа Борреля.
Було обговорено питання подальшого поглиблення партнерства Узбекистану та ЄС з метою якнайшвидшого економічного відновлення після пандемії та розвитку міжрегіональної взаємопов'язаності.
Високо оцінено плідні підсумки пройшовшої 17-18 листопада у міст іСамарканді Міністерської зустрічі у форматі «Європейський союз – Центральна Азія» та Міжнародній конференції із взаємопов'язаності «Глобальні ворота для сталогорозвитку».
Жозеп Боррель привітав політику Узбекистану щодо зміцнення регіонального співробітництва і зазначив, що країни Центральної Азії досягли у цьому великого прогресу. Євросоюз має намір і надалі розширювати партнерство з державами регіону у сфері політики, торгівлі, інвестицій, цифровізації, зміниклімату та довкілля, науки та освіти.
Під час обговорення актуальних міжнародних питань особливу увагу приділено регіональному співробітництву в Центральній Азії, зокрема в контексті розвитку ситуації в Афганістані.

Досягнуто домовленості про розробку спільної «дорожньої карти» за підсумками конференції в Самарканді та якнайшвидше підписання Угоди про розширене партнерство та співробітництво між Республікою Узбекистан та Європейським союзом