Історія будівлі Посольства Республіки Узбекистан в Україні.

Дипломатичні відносини між Україною і Республікою Узбекистан встановлені 25 серпня 1992 року. 28 жовтня 1991 року було підписано Договір про основи міждержавних відносин, дружбу і співробітництво та Протокол про консультації між міністерствами закордонних справ двох країн. Дипломатичне представництво України в Республіці Узбекистан було відкрито в 1993 року Посольство Республіки Узбекистан в Україні діє з 1995року.

Будівля за адресою вул.Володимирська 16 був споруджений в 1879-1881 роках у стилі еклектиці за проектом архітектора В.Н.Ніколаева для чиновника Ф.М.Чарнецкого. Земельна ділянка площею 1789 м2, на якій розташований об'єкт, знаходиться в Шевченківському районі міста Київа, зі східного боку обмежений тротуаром на вул. Володимирській, з північної і західної - територією НДПІ Містобудування та дитячого закладу, з південної сторони-з ділянкою межує прилегла територія 5-ти поверхового житлового будинку.

Чотирьох поверховий будинок з підвалом площею 2885,8м2 стоїть на фундаменті з набивних залізобетонних палях, встановлених по безударной технології. У цегляних стінах на рівні залізобетонних міжповерхових перекриттів влаштовані замкнуті монолітні залізобетонні пояси, стіни частково посилені залізобетонними колонами, зовнішні стіни утеплені мінераловатними плитами товщиною 75 мм.

Ф.М.Чарнецкій здавав будинок в оренду, мебльовані кімнати на 10 номерів, де жили городяни середнього достатку і зупинялися приїжджі. Серед них - російські художники М.А.Врубель (1888) і М. В. Нестеров (1890).

У 1982 році Старокиївська пожежна команда успішно випробувало на цій будівлі нову машину для порятунку хворих та дітей.

В кінці XIX століття у будинку з'являється новий власник, який перетворює мебльовані кімнати на готель «Liondor». Готель існував до початку минулого століття, коли його приміщення пристосували під навчальний заклад. Змінюючи один одного, в будівлі містилися чоловіча гімназія В.І.Петра, Перша гімназія Ради батьків і, нарешті, гімназія В.А.Жеребцовой. Цей навчальний заклад вважався одним з кращих в Києві і з 1 серпня 1911 року перебував в цьому будинку. За радянської влади у будинку працював Кооперативний музей «Дніпроспілкі», яким з 1920 року керував П.Г.Тичина.

З 2003 року у будівлі розміщено Посольство Республіки Узбекистан в Україні.

Зі 2013 по 2015 роках у будівлі узбецькими майстрами проведені ремонтно-відновлювальні роботи. Народними майстрами Узбекистану Махаматалі Юнусовим і Мансуржоном Муродовим, а також майстром із Хівінського району Хорезмской області Курбанбаем Ісмаїловим спільно з учнями в національному стилі зведені у дворі і всередині будівлі дерев'яні різьблені альтанки, колони, різьблення по ганчу на стінах, карнизи, арки та двері. Замінені вхідні двері на різьблені двері з боку вулиці Володимирської. Для роботи узбецькі майстри використовували українську деревину - сосну і дуб.

Також в 2013 році поряд з будівлею Посольства було встановлено телеекран, на якому цілодобово здійснюється показ відеороликів про туристичний потенціал Узбекистану.